Безпека в мережі — як уникнути DDoS атак? Ефективні методи захисту

Уникнути загроз для онлайн-бізнесу можна лише в тому випадку, якщо виконати всі потрібні дії для захисту від DDoS атак. Ваші клієнти повинні знати, що веб-ресурс працює стабільно та ніякі сторонні особи не можуть скористатися їх особистими даними. Особливо актуальна ця проблема для тих сервісів, які передбачають внесення особової інформації. Кібератаки рідко призводять до суттєвих проблем на першому етапі, але їх наслідки можуть знизити рейтинг компанії, погіршити довіру до бренду, нівелювати просування та призвести до санкціонування. 

Як DDoS-атаки впливають на сайт та SEO-просування?

DDoS-атака – це ситуація, при якій сторонні особи генерують на сайт величезну кількість трафіку. Це виводить з ладу сервер, не дає змогу реальним користувачам відвідувати сайт та виконувати бажані операції. В перекладі Distributed Denial of Service – це відмова в обслуговуванні. 

Методів реалізації такої кібератаки велика кількість. Головна ж мета —  перевантажити сервер або навіть вивести його з ладу. Коли сервер перевантажений він не може обробляти реальні запити користувачів, а вимушений працювати із запитами згенерованого трафіку. 

Проблема полягає в тому, що DDoS-атаки в результаті порушують роботу сайту та різних онлайн-сервісів. Дуже часто зустрічатимуться такі проблеми: 

  • Недоступність сайту. 
  • Його повільна робота. 
  • Зниження рейтингу компанії та довіри клієнтів. 
  • Різке зниження репутації бренду. 
  • Втрата даних та персональної інформації.

Для власників онлайн-бізнесу вкрай важливо забезпечити власний ресурс захистом від DDoS-атак. Всі перелічені вище негативні ефекти призводять до значущих проблем в роботі ресурсу, а отже — втрачається довіра клієнтів до сайту. Внаслідок такої ситуації рейтинг бренду та ресурсу в пошукових системах буде знижено, також деякий контент може не допускатися до індексації. 

Навіть короткочасні відключення Вашого сайту від серверу створять таке враження у клієнтів, що вони не можуть довіряти Вашому сервісу. Більшість клієнтів може піти до конкурентів. У відношенні до SEO-просування така ситуація призведе до того, що клієнти будуть довше вирішувати виконати цільову дію, менше часу проводитимуть на Вашому сайті. Врешті-решт пошукові системи будуть відстежувати цю ситуацію і відреагують відповідно. 

Зберегти довіру клієнтів та власну репутацію дозволяють різні методи захисту. Деякі з них фахівці КЕЙС використали на практиці, аби повернути сайту клієнта працездатність. Це входить в послугу підтримка сайтів. Розберемось, які саме рішення дозволять попередити кібератаку та швидко позбутися негативних наслідків.

Як відбувається DDoS-атака?

Кібератаки, які направлені на відмову в обслуговуванні, не збирають дані, рідко ламають сайт та призводять до викрадення особової інформації. Головна їх мета вивести з ладу веб-сайт на якийсь час, створити проблеми в роботі мережевого обладнання чи різних пристроїв які підключені до нього. Повільне завантаження сайту можуть виявити фахівці KEIS під час проведення технічного аудиту. Таку послугу можна замовити окремо або в комплексі з просуванням. 

В більшості випадків схема такої атаки буде виглядати наступним чином:

  1. Першим етапом буде збір даних про сайт, його сервер, підключені програми та сервіси. Маючи таку інформацію, стороння особа може обрати метод реалізація атаки, який буде найбільш ефективним. 
  2. Далі злочинна група, маючи у розпорядженні деяку кількість пристроїв, починає надсилати несправжні запити на сайт. 
  3. Застосування інших методів у випадку, якщо під час другого етапу сервер не перестав працювати і сайт стабільно відповідає на запити.

Підступність таких кібератак доволі часто не дає змогу фахівцям своєчасно запідозрити та попередити проблему. Розрізняють 3 тактики шахраїв, які найчастіше використовуються. Це:

  1. Генерування великого обсягу трафіку із множинних джерел — сервер отримує запит, який розпізнається як пакет звернень. Сервер починає активно відповідати на уявні запити та зависає.
  2. Маніпуляція інтернет-службами — атака буде відбуватися як маніпуляція протоколами мережевого часу NTP, серверами доменних імен DNS та мережевим управлінням SNMP. Сліди діяльності зловмисників в такому випадку будуть прихованими. 
  3. Спуфінг — зловмисники підробляють адреси одержувача та джерел, що дає можливість генерувати величезний трафік на сайт. 

Після використання цих методик сайт може бути повністю недоступним. В кращому випадку він просто перестає обробляти нагальні запити та його продуктивність знижується. 

Види атак

DDoS-атаки класифікують за рівнями: вони можуть бути мережевими та прикладними. В першому випадку дії шахраїв будуть спрямовані на роутери та комутатори. Прикладні зазвичай націлені саме на програми, сайти та різні сервіси. 

Такі кібератаки — це не тільки про перевантаження трафіком, а й також про: 

  • Вплив на протоколи. 
  • Пробої в слабких місцях та архітектурі програм.

Фахівці KEIS розуміються на особливостях та різновидах зловмисницьких дій. Адже такий підхід дозволяє підібрати найбільш вдалий метод боротьби з ними. Найлегше буде виявити атаки на рівні інфраструктури, адже вони включатимуть SYN-флуд, UDP-флуд, посилення DNS та NTP. 

Якщо виникають атаки на рівні додатків прикладного рівня, то частіше за все їх вектор націлений на Slowloris, RUDY, DNS-запити та HTTP-флуди. Можуть використовуватися змішані атаки, що включають одразу декілька векторів. Комбіновані варіанти достатньо складно виявити. 

Кому вигідно атакувати сайти?

Коли Ваш сайт стикається з нападками на сервери та втрачає працездатність важливо зрозуміти, що стало причиною такої ситуації. 

Дуже часто це: 

  • Метод боротьби з конкурентами. 
  • Дії шантажерів. 
  • Бізнес-конфлікти. 
  • Реакція на якісь дії власника. 

Не можна виключати таку ситуацію як банальна зацікавленість початківця-хакера у відточенні майстерності на слабких сайтах та вразливих ресурсах. Зрозуміло, що регулярне перевантаження серверу має не тільки репутаційні ризики, а й призводить до фінансових збитків, адже зменшиться кількість користувачів, що замовлять послугу чи товар. 

Досвідченим фахівцям відомі випадки атак, які були спрямовані на різні сервіси та сайти у вигляді прикриття. При цьому головна мета полягала у викраденні інформації чи встановленні шкідливого програмного забезпечення. Тож, не варто сприймати їх як невеличку проблему. Боротися з такою ситуацією потрібно якнайшвидше. 

За статистикою найбільш атакують ігрові сайти, ресурси фінустанов та уряду, різні онлайн-кінотеатри, магазини та маркетплейси. Але це не означає що DDoS-атака не виникне на сайті з іншою тематикою.

Як захистити сайт від кібератак в 2025 році?

Найкращий метод боротьби з шахрайськими діями — їх попередження та захист на майбутнє. Превентивні дії знизять вірогідність атак. Є декілька дієвих стратегій, якими користуються великі компанії аби забезпечити собі захист від шахраїв. Наведемо 5 найефективніших безпекових рішень для Вашого сайту:

1 Налаштуваня брандмауеру — дозволить заблокувати шкідливий трафік, підтримуючи стабільний зв’язок між користувачами та сайтом. В налаштуваннях можна встановити потрібні параметри для ефективної фільтрації IP-адрес та різних джерел трафіку. 

2 Блокування відвідувачів за країною — відкриті статистичні джерела стверджують,  що є низка країн, з яких частіше відбуваються кібератаки. Заблокувавши відвідувачів з цих країн, Ви знизите вірогідність спаму від ботів. 

3 Контроль трафіку — проаналізувавши пікові точки активності трафіку, Ви відслідкуєте підозрілу активність. 

Бажано моніторити ситуацію на сайті та збирати інформацію про надходження трафіку регулярно. Існують деякі фактори, що можуть допомогти у визначенні законності трафіку. Серед них: 

  • Час візитів – інколи сплеск трафіку відбувається в ті години, коли у Вашій країні мінімальна активність користувачів. Така ситуація буде першим дзвіночком до можливого атакування сайту. 
  • Джерела візитів – місцеві користувачі повинні активніше відвідувати Ваш сайт. У разі, якщо бізнес має конкретну нішу в конкретному регіоні, логічно запідозрити шахрайські дії, якщо трафік приходить з іншого міста або країни. 
  • Сезонність – не завжди активність користувачів та потік трафіку буде пов’язаний із діяльністю ботів. Наприклад, для маркетплейсів активність користувачів у періоди проведення великих розпродажів та акцій – абсолютно нормальна ситуація.

4 Використання хмарних рішень – локальні сервіси часто мають меншу пропускну здатність, ніж хмарні. Хмарні анти-DDoS сервіси можуть активувати захисні функції у випадку підозрілої активності на сайті в автоматичному режимі. Це зручно та ефективно. 

5 Збільшення пропускної здатності мережі – під час активного розвитку бізнесу мережа може виявитися замалою. Велика пропускна здатність дозволить поглинати більше трафіку без наслідків та без виходу серверу з ладу.

Враховуючи наслідки, які можуть виникнути після кібератак, потурбуватися про безпечність сайту, серверу та хостингу важливо заздалегідь. Бажано на початку планування розміщення сайту в мережі. Фахівці КЕЙС знаються не тільки на комплексному аудиті, розробці сайтів, їх підтримці та просуванні в різних напрямках, а й допомагають клієнтам обрати надійного провайдера, уникнути кібератак та побороти наслідки минулих проблем. Звернення до фахівців з досвідом та здатністю швидко відреагувати на ситуацію, стане Вашою інвестицією в безпеку. Кваліфікація та досвід програмістів допоможуть зреагувати адекватно в будь-якій ситуації та нівелюють наслідки шахрайських дій.

Розрахувати вартість проекту

Дайте відповідь на кілька запитань у формі нижче, щоб ми розрахували вартість для Вашого бізнесу, а також дізнайтесь про потенціал Вашого сайту

[messenger_widget]

Замовити послугу

Ми підготуємо для вас найкращу пропозицію
щодо збільшення кількості клієнтів!

Замовити звінок

Ми підготуємо для вас найкращу пропозицію щодо збільшення кількості клієнтів!
Main Icon
Viber Icon WhatsApp Icon Telegram Icon